Solarium

3333333333333333

solarium5

Jaką wiedzą powinien dysponować każdy Klient korzystający z solarium? Przede wszystkim powinien wiedzieć w jaki sposób powstaje opalenizna, ponieważ tylko wtedy będzie w stanie świadomie się opalać nie narażając swojej skóry i zarazem zdrowia na niepotrzebne ryzyko. Wiedza ta przydaje się zarówno w solarium jak i podczas opalania na plaży.


solarium1

 

 

Kontakt ze słońcem czy to tym naturalnym czy też w solarium nie tylko jest zdrowy ale i niezbędne do życia na Ziemi. Oczywiście świat mógłby istnieć bez salonów solaryjnych, warunkiem zdrowego życia byłoby jednak regularne korzystanie z naturalnego słońca, którego niestety w naszym klimacie nie mamy za wiele, poza wyjątkowymi miesiącami letnimi.
W solarium świeci ono bez względu na pogodę od rana do wieczora przez cały rok i to dokładnie taką z samą mocą.


Opalanie, poza brązowieniem skóry (które można uznać nawet za efekt uboczny działania promieni UV) wywołuje cały szereg biopozytywnych efektów.
Najważniejszym i zarazem niezbędnym do życia jest produkcja witaminy D odbywająca się właśnie w skórze za pośrednictwem promieni UV.
Badania nad dobroczynnym działaniem promieni ultrafioletowych prowadzone są od XIX wieku.

Jeden z czołowych fotobiologów - duński lekarz Niels Ryberg Finsen w roku 1903 otrzymał nagrodę Nobla z dziedziny medycyny za osiągnięcia w leczeniu niektórych chorób właśnie promieniami UV.

 

Przeciwwskazania dotyczące solarium są prawie takie same jak przy opalaniu się na plaży. 

Jeśli ktoś cierpi na schorzenia, w których kontakt z promieniowaniem ultrafioletowym nie jest wskazany powinien omijać plażę jak i większość salonów solarium.

solarium2

 

Kosmetyk w solarium spełnia klika funkcji i dlatego jego używanie jest na ogół bardzo wskazane bez względu na numer wizyty.
Rola kosmetyków to nawilżenie skóry lub inaczej mówiąc nie dopuszczenia do nadmiernego jej wysuszenia podczas opalania. Wysuszona skóra opala się gorzej, a promienie UV mogą wyrządzić więcej szkód.
Najbardziej znanym jest przedwczesne się jej starzenie.
Można powiedzieć że reguła jest jedna.
Kosmetyk jest przydatny i tym bardzie potrzebny im mocniejsze urządzenie wybierzemy do opalania. Gdyby solaria emitowały promienie UV na poziomie mocy słońca na polskiej plaży to używanie kosmetyków podczas nawet 20 minutowego seansu nie było by bezwzględną koniecznością.

 

solarium3

 

 

 

 

W rzeczywistości lampa w solarium jest mocniejsza od słońca co czyni ją poprzez swą odmienną nienaturalność tym bardziej dla skóry niebezpieczną.


Kosmetyki do solarium posiadają jeszcze inną funkcję, a mianowicie przyspieszania powstawania pigmentu lub błyskawiczne brązowienie skóry naturalnymi barwnikami znajdującymi się w ich składzie.
Zależnie od przeznaczenia i upodobań klienta personel powinien dobrać odpowiedni preparat i uzależnić go również od wybranego programu opalania i oczekiwań samego klienta.

solarium4