Mikrodermabrazja

mikrodermabrazja1

Zabieg mechanicznego ścierania naskórka, polega na powolnym kontrolowanym ścieraniu powierzchni skóry mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu.
Zabieg ten wykonywany jest za pomocą kryształów korundu lub specjalną głowicą diamentową. W efekcie zabiegu obserwuje się pogrubienie naskórka, wzmocnienie syntezy kolagenu i elastyny.
Metoda ta ma szerokie zastosowanie w odmładzaniu skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam przebarwieniowych, czyszczenia skóry, leczenia trądziku.

 

mikrodermabrazja 3 rys

Mikrodermabrazja jest zabiegiem intensywnym, bezbolesnym oraz bezpiecznym, po wykonanym zabiegu pacjent nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego.Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji: trądzik pospolity, blizny, skóra sucha, łojotok, zaskórniki, prosaki, rogowacenie przymieszkowe, rozszerzone pory, blizny przerosłe i zanikowe, przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne, rozstępy. Odmładzanie skóry, likwidacja zmarszczek, wiotkość skóry - zabieg ten jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych takich jak: fotoodmładzanie, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień.

mikrodermabrazja 2polowy

Przygotowanie do zabiegu mikrodermabrazji: około 5 dni przed zabiegiem należy unikać chemicznych kremów do depilacji, laseroterapii, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek, szczoteczek do czyszczenia twarzy, żeli kremów peelingujacych do twarzy. Doskonałe efekty przynosi zastosowanie mikrodermabrazji z mezoterapią lub peelingami chemicznymi. 
Widoczne efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu, skóra staje się miękka, świetlista, bardziej elastyczna. Zabiegi wykonuje się w celu pielęgnacyjnym lub leczniczym np. kuracji dla skóry trądzikowej, przy usuwaniu przebarwień lub jako element złożonej terapii odmładzającej. Do pielęgnacji ciała np. nadmierne rogowacenie, leczenie rozstępów.
Przeciwwskazania: niedawne stosowanie izotretinoiny, czynne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze, nowotwory skóry.

mikrodermabrazja2
Częstotliwość zabiegów: ilość zabiegów oraz odstępy między zabiegami ustala kosmetyczka w porozumieniu z klientem. 1-5 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. 
Zapraszamy na bezpłatną konsultację! By skorzystać z konsultacji prosimy o umówienie wizyty - kontakt